Twardość materaca – H1, H2, H3, H4 – co oznaczają.
0 komentarzy
Twardość Materaca

Jeżeli znalazłeś ten poradnik to z pewnością czeka Cię zakup materac. Pewnie już przeglądałeś setki modeli różnych producentów i w większości pojawiały się znaczenia twardości materac H1, H2, H3, czy też H4. Jakby mało trudne było wybrać odpowiedni materac to dostajemy jakieś dziwne oznaczenia twardość.

Spokojnie, tutaj wyjaśnimy co te oznaczenia oznaczają i jaką twardość materac będzie dla Ciebie odpowiednia. Ponieważ twardość materaca odgrywa bardzo ważną rolę jeżeli chodzi o komfort oraz wygodę podczas wypoczynku i snu.

Zapoznaj się z poniższymi radami być może dzięki nim unikniesz rozczarowania po zakupie gdyż jednym z najczęstszych powodów niezadowolenia po zakupie, jest niezadowalanie z twardości materaca. Jeżeli kupujesz materac do spania dla dwóch osób przemyśl również to jakiej twardości materaca oczekuje druga osoba aby odczuć komfort.

Niektórzy preferują materace które się pod nimi zapadają, tworząc efekt chmury, inni zaś nie lubią tego uczucia i wymagają solidnego podparcia podczas snu. Przyjrzyjmy się teraz dokładnie wartościom, które są podawane przez producentów.

Twardość Materaca – H1, H2, H3, H4

Twardość materacy określamy głównie w czterostopniowej skali twardości od H1 do H4 chociaż możesz natrafić nawet na materace w skali H5 to są już na prawdę bardz twarde materace.

Mimo powyższego podziału materacy ze względu na wagę to często klienci kupują materac o grupę wyżej w jakim przedziale powinni się znajdować ponieważ po prostu lubią spać na twardszych materacach. Proszę jednak pamiętać, że mimo naszych predyspozycji materac powinien odpowiednio przylegać do naszego ciała.

H1 H2 H3 Twardości materacy

Co w przypadku gdy pomiędzy partnerami jest duża różnica wagi?

Warto zastanowić się wtedy nad kupieniem dwóch materacy o różnych twardościach z zachowaniem tych samych wysokości. Dla zniwelowania jakichkolwiek różnic można również dobrać taki sam pokrowiec na materac.

Można również kupić materac z dwoma rożnymi stopniami twardości po obu stronach materaca na jednej np. H2 a na drugiej H3 i przetestować na której ze stron jest bardziej komfortowy dla dwojga lub można dokupić dodatkowy materac nawierzchniowy aby zniwelować różnice.

Odradzamy zakupu materacy bonellowych dla par o różnej masie ciała ze względu na jednolitą pracę sprężyn co powoduje falowanie podczas ruchu osób a co z kolei może powodować dyskomfort partnera i niespokojny sen. Dlatego też dla par warto wybierać materace kieszeniowe gdzie każda sprężyna pracuje osobno niwelując drgania.

Uwagi: Jeśli posiadamy chroniczny ból pleców lub schorzenia kręgosłupa, zalecamy skonsultować zakup z ortopedą, który określi odpowiedni rodzaj i stopień twardości materaca. Odpowiednio dobrany materac pozwoli złagodzić dolegliwości oraz nie wpłynie na pogłębianie się wad postawy.