Materac piankowy CARLO

Materac piankowy CARLO

1,865 3,595 

Wyczyść
Ilość

Opis i zastosowanie

Przede wszystkim materac CARLO zrobiono z aż czterech rodzajów różnych pianek. Po pierwsze pianka High Resilience Foam charakteryzuje się wysoką elastycznością i sprężystością, a przy tym jest niezwykle trwała. Kolejnym komponentem jest pianka Green Res, dzięki niejednolitej budowie i wysokiej elastyczności znakomicie podtrzymuje ciężar ciała. Następna pianka to Solid Orange, jest to pianka HR, którą stworzono z milinów pęcherzyków, dzięki czemu idealnie dopasowuje się odo kształtu sylwetki. Ostatnim komponentem pianki Eucafeel, która dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury. Przy tym przedstawiony materac dwustronny, można, a nawet trzeba co jakiś czas odwracać go zarówno w pionie jak i w poziomie. Wydłuży to jego żywotność i będzie on długo spełniać oczekiwania użytkowników.

Parametry techniczne:

 • Wysokość: 31 cm
 • Pokrowiec: Tak, zdejmowany
 • Budowa: Green Res 9 cm,  High Resilience 8 cm, Eucafeel 5 cm, Solid Orange 8 cm
 • Materac dwustronny: Tak
 • Twardość: H3
 • Gwarancja producenta: 2 lata

Jak dobrać twardość materaca?

H1 – materac miękki – dla osoby do 60 kg H2 – średnio-miękki – dla osoby od 50 do 80 kg
H3 – średnio-twardy – dla osoby od 70 do 110 kg H4 – twardy – dla osoby powyżej 100 kg

Pokrowiec

H3 materac Dreamer co ważniejsze wyposażono w zapinany na zamek błyskawiczny  pokrowiec  Sequal. Co więcej powstał on z materiałów i tworzyw sztucznych, z których oczyszczono morza. Ponadto pokrowiec charakteryzują niespotykana odporność na ścieranie, a do tego przyjemność dotyku. Materiał, z którego zrobiono pokrowiec zapewnia odpowiedni ruch powietrza w materacu oraz należytą wentylację. Użycie takiej ochrony korzystnie wpływa na materac i przedłuża jego żywotność. Dodatkowo jest to wysokiej klasy przędza poliestrowa zrobiona z recyklingowych materiałów. Przy tym można go prać w pralce w temperaturze 30° C.

Budowa materaca:

 1. Pokrowiec Sequal – wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, ściągany, możliwość prania w pralce.
 2. Eucafeel  – charakteryzuje się wspaniałym dostosowaniem do kształtu ciała, przez co komfort snu jest niesamowity.
 3. Green Res – znakomicie podtrzymuje ciało i zapewnia cyrkulację powietrza.
 4. Solid Orange – pinka HR, która zapewnia znakomite dopasowanie materaca do kształtu ciała.
 5. High Resilience Black – wysoko elastyczna pianka, bardzo sprężysta.

Jak rozpakować materac?

Po otrzymaniu materaca należy rozpakować paczkę, ściągnąć folię zabezpieczającą i umieść materac na płaskiej powierzchni np. na stelażu łóżka. Materac należy pozostawić w tej formie przez (48-72 godziny) do pełnego rozprężenia po czym będzie gotowy do użytku. Zalecamy rozpakować paczkę jak najszybciej i pozwolić odzyskać materacowi swoją naturalną formę.

Informacje dodatkowe:

 • Materace o rozmiarach mniejszych niż 100×200 cm zazwyczaj zostają wysłane niezrolowane.
 • Nie zaleca się przechowywania materaca hermetycznie zapakowanego dłużej niż przez 14 dni. Po rozpakowaniu materaca nie należy go przewozić w pozycji pionowej.
 • Stelaż, na którym będzie usytuowany materac, powinien być wykonany z listew sprężynujących, sosnowych lub bukowych.  W przypadku materacy sprężynowych odległość między listwami nie powinna być większa niż 30-40 mm, dla pozostałych materacy odległość ta może oscylować między 50-60 mm.
 • Kolory materiałów użytych w produkcji materaca mogą się różnić od tych przedstawionych na zdjęciu, z zachowaniem ich właściwości.
 • Materiały użyte przy produkcji materacy to różnego rodzaju pianki poliuretanowe, lateksy, visco itp., są to produkty o wysokim współczynniku ściśliwości oraz sprężystości, dlatego jako producent zastrzegamy sobie prawo do tolerancji ujemnej i dodatniej +/- 2% na szerokości i długości materaca oraz +/- 1 cm dla jego wysokości.
 • Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z szczegółami dostawy.
Rozmiar

, , , , ,