Zastanawiasz się jaki materac termoelastyczny wybrać i jakie ma wady i zalety ? Przyjrzyj się dokładnej charakterystyki danego modelu i dokonaj słusznego wyboru.
Materac termoelastyczny – co to jest ?
Materac termoelastyczny – wykonany z pianki poliuretanowej. Co więcej pod wpływem temperatury Twojego ciała oraz nacisku, dopasowuje się idealnie do jego kształtu. Materac jest odporny na odkształcenia gwarantując nie zapadnie się ciała oraz zwiększa jego żywotność. Dodatkowo ten model charakteryzuje się zapobieganiem pogłębiania się wad postawy, regeneracją i odprężaniem mięśni.
Zalety:
- idealna regeneracja kręgosłupa,
- zapobiegają bólom pleców,
- reaguje na ciepło ciała,
- dopasowują się świetnie do kształtu sylwetki,
- długa żywotność,
- posiadają bardzo dobrą wentylację,
- zdejmowany pokrowiec – ułatwia utrzymanie w czystości.
Wady:
- utrzymanie wysokiej temperatury ciała,
- wysoka cena,
- przy wysokiej wadze użytkowników materac może być nie wytrzymały.
Dla kogo materac termoelastyczny ?
Najlepszy typ materaca, który polecany jest dla osób, które marzą o komfortowym śnie, gdyż pianka termoelastyczna pozwala na idealne odprężenie mięśni i utrzymanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa podczas snu. Dodatkowo osoby, które trenują bądź są sportowcami powinni zdecydować się na ten model, ponieważ bardzo dobrze regeneruje mięśnie i dba o utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas snu.
Materac termoelastyczny preferowany jest również dla osób, które posiadają problemy z krążeniem – pianka dba o prawidłowe krążenie w trakcie snu. Osoby starsze, seniorzy także powinni dokonać wyboru materaca termoelastycznego, gdyż zapewnia prawidłowe krążenie podczas snu, a do tego szybciej regeneruje mięśnie. Ponadto preferowany model jest dla par, ponieważ podpierają idealnie kręgosłup, pozwala na komfortowy sen, niezależnie od tego, w jakich pozycjach śpią partnerzy.
Rodzaje materaca termoelastycznego
Jeśli chodzi o rodzaje materacy termoelastycznych możemy wyróżnić dwa, a mianowicie:
- w stu procentach piankowy – wykonany wyłącznie z pianki termoelastycznej lub z połączenia kilku rodzajów pianek. Może mieć na przykład dodatek pianki wysokoelastycznej lub hybrydowej. Dzięki takiej budowie materac może lepiej podpierać kręgosłup, mieć lepszą wentylację, działać antyalergicznie lub posiadać większą żywotność.
- hybrydowy to połączenie materaca z pianki termoelastycznej z materacem sprężynowym kieszeniowym lub materacem multipocket – sprężyny są umieszczone na samym dole, a pianka na górze. Takie zestawienie zwiększa żywotność materaca oraz polecane jest dla osób o większej wadze.
Dlaczego zakup materaca termoelastycznego to dobry wybór ?
Przede wszystkim materac termoelastyczny odznacza się bardzo dobrą wentylacją i odpornością na uszkodzenia. Podwyższeniu komfortu codziennego wypoczynku sprzyja także dobranie do materace elastycznego, regulowanego stelaża.
Materac termoelastyczny posiadający dobrą piankę zmienia twardość podczas nacisku, gwarantując idealne podparcie dla mięśni oraz kręgosłupa podczas odpoczynku. Dodatkowa umożliwia prawidłowe krążenie krwi i przeciwdziała powstawaniu odleżyn. Wyjątkowe właściwości tego modelu mają atest medyczny i wspomagają proces rehabilitacji wad postawy oraz profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego.
Rozmiar materaca – jaki i dla kogo ?
Materac termoelastyczny można znaleźć w różnych rozmiarach. Rozmiar to kwestia indywidualna, sprawdź i dopasuj idealny dla siebie.
- 80×200 – sprawdzi się najlepiej u dziecka lub nastolatka.
- 90×200 – standardowe wymiary dla jednej osoby np. dla nastolatka.
- 100×200 – również dla jednej osoby, jednakże dorosła osoba o większej masie może poczuć komfort odpoczynku.
- 120×200 – większy model dla jednej osoby, aczkolwiek dla szczupłej pary również też może być.
- 140×200 – standardowy najmniejszy model dla dwóch osób
- 160×200 – materac zarówno dla partnerów o normalnych, jak i większych sylwetkach.
- 180×200 i większe – najlepszy wybór dla par o dużych sylwetkach i wysokiej wadze ciała, pozwoli im niezwykle komfortowo wypoczywać i nie budzić się z bólem pleców, drętwieniem rąk czy sztywnością karku. Powinny mieć dodatkowo sprężyny i większą twardość.