Materac kieszeniowy EDISON

Materac kieszeniowy EDISON

1,439 2,509 

Wyczyść
Ilość
SKU: FDM-131 Kategorie: ,

Opis i zastosowanie

Przede wszystkim materac Carpi stworzono z pianki poliuretanowej T25. Przez zwiększoną wytrzymałość a także znakomitej przepuszczalności powietrza umożliwia wspaniałą izolację termiczną. Kolejnym komponentem, z którego składa się materac jest lateks. Przez jego wykorzystanie materac ponownie zyskuje na elastyczności i jeszcze szybciej wraca do pierwotnego kształtu. Co więcej użyta pianka termoplastyczna dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury. Ponadto użyty system kieszeniowy składa się z siedmiu sektorów twardości. Są one stworzone ze sprężyn znajdujących się w osobnych otulinach z niesamowicie elastycznego materiału. W dodatku przedstawiony materac jest dwustronny, dlatego można, a nawet trzeba co jakiś czas odwracać go zarówno w pionie jak i w poziomie, wydłuży to jego żywotność i będzie on długo spełniać oczekiwania użytkowników.

Parametry techniczne:

 • Wysokość do wyboru: 24 cm
 • Pokrowiec: Tak, zdejmowany
 • Budowa: Perforowany lateks 1,52 cm,  pianka poliuretanowa 3 cm, pianka Visco 2 cm, sprężyny kieszeniowe 12 cm, pianka Visco 2 cm, pianka poliuretanowa 2 cm, perforowany lateks 1,5-2 cm
 • Materac dwustronny: Tak
 • Twardość: H2/H3
 • Gwarancja producenta: 2 lata

Jak dobrać twardość materaca?

H1 – materac miękki – dla osoby do 60 kg H2 – średnio-miękki – dla osoby od 50 do 80 kg
H3 – średnio-twardy – dla osoby od 70 do 110 kg H4 – twardy – dla osoby powyżej 100 kg

Antyalergiczny pokrowiec

Materac zaopatrzono w zapinany na zamek błyskawiczny pikowany pokrowiec. Powstał on z certyfikowanych materiałów antyalergicznych najwyższej jakości. Pokrowiec znamionują niesamowita świeżość i miękkość wykonania. Materiał, z którego został zrobiony zapewnia odpowiedni przepływ powietrza w materacu oraz należytą wentylację. Zastosowanie takiej ochrony korzystnie działa na materac i wydłuża jego żywotność. Dodatkowo jest delikatny w dotyku, odporny na rozciągnięcia i zabrudzenia, a do tego można go prać w pralce w temperaturze 30° C. Pokrowiec wykonano z poliestru

Budowa materaca:

 1. Pokrowiec Premium Jearsey – wykonany z materiałów antyalergicznych, ściągany, możliwość prania w pralce.
 2. Pianka Visco Memory – pianka, która dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury.
 3. Lateks – antyalergiczny materiał, odznacza się elastycznością, jest wytrzymały i odporny na zużycie.
 4. Pianka poliuretanowa – gwarantuje ponadprzeciętną izolację termiczną, nie odkształca się dzięki czemu umożliwia komfortowy wypoczynek.
 5. Przekładka tapicerska – odseparowuje wkład piankowy od sprężynowego, a ponadto wydłuża wytrzymałość materaca.
 6. Sprężyny kieszeniowe – stworzone ze sprężyn znajdujących się w osobnych otulinach z niezwykle elastycznego materiału.
 7. Przekładka tapicerska – odseparowuje wkład piankowy od sprężynowego, a ponadto wydłuża wytrzymałość materaca.
 8. Pianka poliuretanowa – gwarantuje ponadprzeciętną izolację termiczną, nie odkształca się dzięki czemu umożliwia komfortowy wypoczynek.
 9. Pianka Visco Memory – pianka, która dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury.
 10. Lateks – antyalergiczny materiał, odznacza się elastycznością, jest wytrzymały i odporny na zużycie.

Jak rozpakować materac?

Po otrzymaniu materaca należy rozpakować paczkę, ściągnąć folię zabezpieczającą i umieść materac na płaskiej powierzchni np. na stelażu łóżka. Materac należy pozostawić w tej formie przez (48-72 godziny) do pełnego rozprężenia po czym będzie gotowy do użytku. Zalecamy rozpakować paczkę jak najszybciej i pozwolić odzyskać materacowi swoją naturalną formę.

Informacje dodatkowe:

 • Materace o rozmiarach mniejszych niż 100×200 cm zazwyczaj zostają wysłane niezrolowane.
 • Nie zaleca się przechowywania materaca hermetycznie zapakowanego dłużej niż przez 14 dni. Po rozpakowaniu materaca nie należy go przewozić w pozycji pionowej.
 • Stelaż, na którym będzie usytuowany materac, powinien być wykonany z listew sprężynujących, sosnowych lub bukowych.  W przypadku materacy sprężynowych odległość między listwami nie powinna być większa niż 30-40 mm, dla pozostałych materacy odległość ta może oscylować między 50-60 mm.
 • Kolory materiałów użytych w produkcji materaca mogą się różnić od tych przedstawionych na zdjęciu, z zachowaniem ich właściwości.
 • Materiały użyte przy produkcji materacy to różnego rodzaju pianki poliuretanowe, lateksy, visco itp., są to produkty o wysokim współczynniku ściśliwości oraz sprężystości, dlatego jako producent zastrzegamy sobie prawo do tolerancji ujemnej i dodatniej +/- 2% na szerokości i długości materaca oraz +/- 1 cm dla jego wysokości.
 • Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z szczegółami dostawy.
Rozmiar

, , , , , ,